ANTALYA
WEB TASARIM 

antalya web tasarım ajansı dijital medya

PROFESYONEL WEB TASARIMI İÇİN LÜTFEN İLETİŞİME GEÇİN

 Web sitelerinin internet ortamında, arama motorlarında erişilebilir olmasını sağlayan, web siteleri üzerinden kişi, kurum, ürün ve hizmetleri tanıtan grafik ve metinlerin bir araya getirilmesi ile oluşturulan çalışmadır. Web siteleri, kurumların ve kişilerin sanal internet ortamındaki kimlikleri ve görünen yüzleri niteliğindedir.

Web tasarımları HTML dilindedir ve kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

 

Web siteleri, internet tarayıcılarının görüntüleyebilecekleri şekilde özel olarak tasarlanmalıdır. Web sitelerinin tasarımları yapılırken, hedef kitle belirlenmeli ve bu çerçevede çalışılmalıdır. Kaliteli bir web tasarımı, belirlenen hedef kitleye hitap eden ve kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlayan niteliklere sahip olmalıdır.

 

Web tasarımlarında, görsel olarak dikkat çeken unsurlara yer vermek önemli bir husustur. Ayrıca, web sitelerinin tasarımlarında özgünlük, içerik ve güvenlik gibi önemli unsurlar da tasarım kalitesini büyük ölçüde etkilemektedir. 

Web tasarımları, projelendirme, HTML ya da CSS kodlama, grafik tasarımı, test işlemleri ve CMS entegrasyonu gibi işlemler sonunda tamamlanmaktadır. 

                        Web tasarım unsurları nelerdir?

Renkler: Web tasarımlarında renk seçimleri tercihe bağlıdır. Ancak bu tercihler İnsan psikolojisindeki yeri ve firmaların imajını, sektörlerindeki kurumsal kimliklerini yansıtan renklerden yana olmalıdır. 

Grafikler: Web tasarımları yapılırken sitelerin açılma hızlarını olumsuz etkileyecek grafikler kullanılması, web sitelerini olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle grafik, logo, fotoğraf ve ikonlar hazırlanırken oldukça dikkatli ve seçici olunmalıdır. 

Fontları: Web sitelerinin tasarımlarında kullanılan yazı tipleri de tasarımın kalitesinde oldukça etkilidir. Doğru seçimler neticesinde birçok web tarayıcısı, güvenli yazı tiplerini kaliteli bir şekilde görüntüleyebilmektedir. Bu hususlar dikkate alınarak kabul gören yazı fontları kullanılmalıdır.

İçerik: Web sitelerinin ihtiyaçları ve hedef kitleleri belirlendikten sonra metinler ve görsellerden oluşan içerikler, SEO uyumlu, kullanıcıları bilgilendirici ve kullanıcılarda merak uyandıran şekilde hazırlanmalıdır. İçeriklerde anahtar kelime kullanımı SEO açısından büyük önem taşımaktadır.

     

       Profesyonel Web Tasarımı Nedir? Nasıl Olmalıdır?

Dijital ortamlarda daha görünür olmak ve hak ettikleri yerlere gelmek isteyen kişi ve kurumlar, profesyonel web tasarımı çalışmalarını tercih etmektedirler. Profesyonel web tasarım çalışmaları, firmaları çevrimiçi bir şekilde güvenilir ve benzersiz göstermektedir. Günümüz koşullarında, web siteleri birçok kişi ve kurum için oldukça önemli bir yere sahiptir.

 

 

Her web sitesi için tasarım ve içerik sektöre uygunluk açısından önem taşımaktadır. Bu uygunluğun sağlanması ile siteler global anlamda da her kullanıcıya ulaşılabilecek şekilde tasarlanabilmektedir. Böylelikle, web sitelerinin hedef müşteri kitlelerinin büyümesi sağlanmaktadır.

Özellikle e-ticaret siteleri, günün her saatinde satış yapabilecek şekilde 7/24 aktif olmalıdır. Web sitelerinin sürekli açık olması, satış ve pazarlama gelirlerinin artması, kampanya ve reklam giderlerinin düşürülmesi ancak profesyonel web tasarımları ile sağlanabilmektedir. 

dijital medya web tasarım

Bir web sitesinden çok daha fazlası

Robb Walters

dijital medya web tasarım